Giennadij Siergiejewicz MIRONOW

2,470.89

WIZJA, 1984

Olej, tektura; 32 x 25 cm

Sygnowany p.d.: Миронов Г. С. 84 г

ur. 1961 Moskwa

Malarz białoruski. W 1984 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Artystyczną w Mińsku. W 1989 r. miał pierwsza indywidualna wystawę. Na wystawie w Petersburgu poznał Georgija Michajłowa, słynnego kolekcjonera, twórcę Fundacji na rzecz Wolnej Rosyjskiej Sztuki Współczesnej, który kupił 200 jego obrazów. W 1990r . miał wystawę w Muzeum Lenina w Kijowie. W następnych latach w Monachium, Leningradzie, Moskwie, Kijowie, Paryżu, Berlinie. W 1998 r. na zamówienie katolickiego Eparchy Białorusi namalował ikonę Matki Bożej Budsławskiej na dar dla papieża. W 1999 r. przeniósł się do Valparaiso. W 2014 r. wrócił do Mińska.