080. Iwona SZELĄGOWSKA

1,200.00

TULIPANY

Akryl, płótno; 50 x 61 cm

Sygnowany p.d.: J. Szelągowska

Iwona SZELĄGOWSKA

Urodziła się w Piasecznie koło Warszawy.    Jej artystyczny talent ujawnił się  już w dzieciństwie, kiedy otrzymywała wyróżnienia za swoje znakomite prace – inspirowane dziełami Van Gogha.  Zdolności plastyczne odziedziczyła po dziadku, który pełnił funkcję dekoratora wnętrz u samego Prezydenta Polski – Ignacego Mościckiego. Studiowała chemię na Politechnice Warszawskiej. Ukończyła także studia wyższe na wydziale Zarządzania Zasobami Ludzkim uzyskując tytuł magistra. Jest  miłośniczką  wędrówek górskich. Czerpie inspiracje z przyrody – jej kwitnących pól i przepięknych widoków. Poprzez eksperymenty z nietuzinkowymi kolorami nieustająco rozwija swój artystyczny potencjał, zaskakując odbiorcę niesamowitą energią, harmonią, a także spokojem. Przekazała swój talent córce, która w roku 2019 otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym od samego prof. zw. Błażeja Ostoja – Lniski – Dziekana Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Cena wywoławcza 1200

Estymacja 1500 – 1800