Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA

1,482.54

MARTWA NATURA Z AMARYLISEM, 1979

Olej, płótno; 59 x 44 cm

Sygnowany p.g.: Stanisława Pietrzak-Krupińska 1979 r. II.

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA

ur. 1930

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w 1965 r. Studiowała w pracowni malarstwa prof. Jerzego Nowosielskiego, w pracowni kompozycji prof. Stanisława Fijałkowskiego, a także projektowanie tkanin w pracowni prof. Teresy Tyszkiewiczowej. Od chwili otrzymania dyplomu czynnie uczestniczy w życiu artystycznym, bierze m.in. udział w wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Uczestniczy w wystawach indywidualnych w Polsce i zagranicą. 33 lata pracowała jako plastyk-projektant wzorów na tkaninach bawełnianych, lnianych i jedwabnych. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień.