Lila Henryka PINKAS

3,500.00

STOGI Z SIANEM NA TLE GIEWONTU

Olej, płótno; 49,5 x 62,5 cm

Sygnowany p.d.: Lila de Pinkas / Zakopane

Lila Henryka PINKAS

1884 – 1965

Prawdopodobnie córka Lwowskiego malarza Adolfa Pinkasa (czynnego w 2 poł. XIX w.). Artystka tworzyła i wystawiała swoje prace głównie w Krakowie, między innymi w 1928 na Wystawie Niezależnych w krakowskim Pałacu Sztuki jej obrazy znalazły się obok prac takich autorów jak V. Hofman, S. Jarocki, R. Malczewski, W. Weiss, Z. Pronaszko. Swoją twórczość prezentowała również w TPSP w Krakowie w 1934 roku.