290. Anton Stanisławowicz KORZENIEWSKI

2,000.00

NA PRZYSTANI, 1954

Olej, płótno; 55 x 80 cm

Sygnowany l.d.: A. Корженевский 54; sygnowany, opisany na odwrocie

Anton Stanisławowicz KORZENIEWSKI

1910 Bolnica – 1991 Witebsk

Pejzażysta białoruski żyjący w Witebsku. Ukończył (1929-32) Witebską Uczelnię Artystyczną, gdzie był uczniem M.G. Ende i W.J.Chrustaliewa. Wystawiał do 1933 r. Malował liryczne pejzaże wiejskie i leśne oraz miejskie, przemysłowe. W 1945 przyjęty do Związku Artystów Białoruskich.

Cena wywoławcza 2000

Estymacja 3000 – 4000

Aukcja 189, 08.02.2020