Małgorzata JASTRZĘBSKA

4,500.00

630

Olej, płótno; 50 x 100 cm

Sygnowany na odwrocie

Małgorzata JASTRZĘBSKA

ur. 1975 Lublin

Dyplom uzyskała w 2001 roku na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Artystka zajmuje się głównie malarstwem geometrycznym, gdzie dominującą rolę odgrywa koncepcja, konstrukcja i koło. Tradycyjny obraz bywa punktem wyjścia dla dalszych doświadczeń fotograficzno-cyfrowych. Istotą tych działań jest proces kreacji idei bliskiej projektowaniu, pozostający jednak w sferze przedmiotów nieużytkowych. Wystawy indywidualne i grupowe w kraju i zagranicą, m.in.: Geometria oka Warszawa 2006; O obrotach barw Warszawa 2008; Geometrie der Farben Hannover 2009; Hasior – Reinkarnacje Zakopane 2012, Dom Kobro Łódź 2012; Magia kwadratu Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie.