014. Marian PUCHALSKI

500.00

MORSKIE OKO W TATRACH

Akwarela, papier; 35,5 x 26 cm

Sygnowany p.d.: M. Puchalski

Marian PUCHALSKI

1912 – 1970

Studiował na Uniwersytecie Warszawskim (1930-34) oraz w Szkole Sztuk Plastycznych (1937-39). W czasie wojny przebywał w oflagu w Woldenbergu. Uprawiał grafikę warsztatową (drzeworyt) i projektową, akwarelę i olej. Zasłynął swoimi wedutami – przede wszystkim akwarelowymi -przedstawiającymi Warszawę. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Historycznego, Ossolineum czy Muzeum Polskiego w Chicago. W roku 1945 odbyła się jego indywidualna wystawa w Łodzi. Regularnie uczestniczył w Biennale Grafiki w Krakowie.

Cena wywoławcza 500

Estymacja 1000 – 1200

186 Aukcja. 19.10.2019