042. Eugen BRACHT

13,000.00

WIŚNIOWY SAD JESIENIĄ W NEDLITZ

lej, tektura; 49 x 69 cm

Sygnowany l.d.: Eugen Bracht

na odwrocie napis: Eigentum Fritz Geyer / Berlin-Hoglitz / Studie prof. Eugen Bracht / Berlin / „Kirchbäume im Herbst bei Nedlitz

Eugen BRACHT

1842 Morges – 1921 Darmstadt

Malarz niemiecki. Od 1859 roku studiował na akademii w Karlsruhe, ale już w 1861 przeniósł się do Düsseldorfu, gdzie kształcił się w pracowni Hansa Fredrika Gudego. W latach 80. XIX w. podróżował do Egiptu, Syrii i Palestyny. Od 1882 był profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie, potem przeniósł się do Drezna. Specjalizował się w pejzażach morskich, tworzonych głównie nad brzegami Bałtyku, ale tworzył również panoramy (m.in. Panoramę Bitwy pod Sedanem).

Cena wywoławcza 7000

Estymacja 10000 – 12000

Aukcja 186, 19.10.2019