064. Józef KARMAŃSKI

800.00

KOBIETA PRZY LAMPIE OLIWNEJ

Olej, płótno; 26 x 18 cm

Sygnowany p.d.: J.Karmański

Józef KARMAŃSKI

1865 Bursztyn – 1904 Bursztyn

W latach 1885-1886 studiował w SSP w Krakowie u Jana Matejki oraz w Monachium i Paryżu. Ukończył też studia chemiczne, a na początku lat 90-tych XIX w. założył pierwszą w Polsce wytwórnię farb artystycznych. Malował głównie pejzaże, stosował technikę olejną, temperę, akwarelę i pastel.

W oferowanym obrazie widać wpływ kompozycji o tematyce orientalnej Maurycego Gottlieba i Pantaleona Szyndlera.

Cena wywoławcza 800

Estymacja 1000 – 1200

Aukcja 186, 19.10.2019