Christine RANES

240.00

MARTWA NATURA

Olej, płótno; 41 x 31 cm

Dedykacja autorska na odwrocie: Dla mojej kochanej Anki i dla drogiego Wojtunia – od siostry – Krysi March 24, 1967 Palm Springs, Calif.

Christine RANES

1929 Warszawa – 2002 Palo Alto

Malarka amerykańska polskiego pochodzenia. Młodość spędziła we Francji. Krótko po drugiej wojnie wyemigrowała do Nowego Jorku, gdzie studiowała w Instytucie Pratta. Malowała w stylu abstrakcyjnego ekspresjonizmu. W 1968 r. przeniosła się do Kalifornii.