219. SZTUĆCE Z HERBEM KORCZAK HRABIÓW KARAMAUSKAS (KOMAROWSKICH), Cesarstwo Rosyjskie, Ryga, Carl Theodor Beyermann, 4 ćw. XIX w.

1,500.00

Dwa widelce i dwie łyżeczki, waga całk. 172 g, dł. 21,5 i 11,8 cm

Puncowanie: C.T.B. ; 84, skrzyżowane kotwice i berło, П. T. – petersburska cecha importowa

Hrabiowie Karamauskas (Komarowscy) mieli posiadłość w Skrebiškiai koło Birż na Litwie

Dzbanek i łyżka z tym samy herbem w formie aplikacji, tego samego złotnika, znajdują się z Muzeum Narodowym Litwy w Wilnie, reprodukowane w: Zigfrido Lankausko, Lituanistinu sidabro dirbiniu rinkinys, Lietuvos Nacionalinis Muziejus, 2014, s. 20, 21

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 1800 – 2000

Aukcja 186, 19.10.2019