SERWIS DO HERBATY W STYLU JAPOŃSKIM, Francja, Paryż, L’Escalier de Cristal, po 1870

575.00

Porcelana, farba naszkliwna, złocenie, srebrzenie

w składzie: dzbanek (16 cm), cukiernica (13,5 cm), dwie filiżanki (7 cm) ze spodkami (13,5 cm(

Sygnowane: Escalier de Cristal Paris

Stan: odłamane zwieńczenia pokrywki cukiernicy, na jednej filiżance dwie szczerbki

Pochodzenie: własność zarządcy dóbr rogalińskich rodziny Raczyńskich Antoniego Tarocińskiego.

Paryska firma L’Escalier de Cristal (1804-1923) specjalizowała się w wyrobach luksusowych, m.in. meblach w stylu XVII i XVII w., a po 1867 w wyrobach w stylu japońskim.