2,167.61 zł
CHRYSTUS, 1987
Olej, pilśnia; 56 x 25 cm
Sygnowany l.d.: Z. Lachur; na odwrocie: Chrystus / Mal Z. Lachur – 1987 –
Zdzisław LACHUR
1920 Zagórze – 2007 Warszawa
Studiował w krakowskiej akademii na Wydziałach Malarstwa i Grafiki. Uprawiał malarstwo ścienne, sztalugowe, grafikę i rysunek. Wypracował własny styl malarski, opierający się na nowatorskiej technice, tzw. „starej ikony. Był założycielem i kierownikiem Studia Form Rysunkowych w Bielsku-Białej. Od 1953 był członkiem ZPAP. W uznaniu twórczości malarskiej, został uhonorowany w 1961 nagrodą Ministra Kultury i Sztuki za całokształt twórczości. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą.