A. A. PUZYNSKI

25,300.00

BUCHARSKI DOSTOJNIK, 1898

Olej, płótno; 120 x 84 cm

Sygnowany p.g: Пузынскiй / 98 г

W korespondencji K. Timajewa z Buchary, która ukazała się z 1909 r. w zakaspijskiej gazecie Aschabad, wspomniany jest doskonały obraz A. A. Puzyńskiego „Kaznodzieja z Buchary. Puzynski prawdopodobnie był funkcjonariuszem administracji rosyjskiej w Nowej Bucharze (ob. Kogon), który zajmował się malarstwem.