Ernst Georg GILLICK

4,025.00

SCENA FIGURALNA

Blacha miedziana na gipsie, wys. 38 cm

Sygnowany p.d.: E. G. GILLICK

Ernst Georg GILLICK

1874 Bradford – 1951 Londyn

Rzeźbiarz brytyjski. Studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Nottingham i londyńskiej Royal College of Art. Stale wystawiał w Akademii Królewskiej, wykonał wiele medali. Miał wile prestiżowych zamówień na pomniki i rzeźbę architektoniczną. m.in. postacie Turnera i Coswaya na elewacji Muzeum Wiktorii i Alberta (1901), Kenotaf na George Square w Glasgow (1921), Henryk VII w ratuszu w Cardiff, War Memorial.

Rodzina przeniosła się do Nottingham, gdzie Gillick był aplikantem projektowym około 1891 r.  Studiował w Nottingham School of Art i Royal College of Art w Londynie. Jego pierwszą ważną komisją były postacie J.M.W. Turner i Richard Cosway na elewację Muzeum Wiktorii i Alberta w 1901 roku; War Memorial w Winchester College, rzeźby na fasadzie National Westminster Bank (1931); Ex Tenebris Lux (1937), Pomnik zaginionych w Haucourt; Pomnik Francisa Powella w Wigan, Pomnik Thomasa Hellyera w Rochester.