KRZYŻ NAPIERŚNY DLA SWIASZCZENNIKA

4,485.00

Rosja, Petersburg, po 1896

Srebro, próba 84, waga 127 g, 11,5 x 6,2 cm, łańcuszek
Na awersie napisy, u góry: Гдь ЦР҃Ь СЛ҃ВЫ (Господь Царь Славы), na bocznych ramionach: ІС ХС (Иисус Христос), u dołu: НИКА (grec. zwycięzca)
Na rewersie napis Образ буди верным словом, житием, любовию, духом, верою, чистотою (List Tymoteusza 4;12: Wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierze, w czystości.), monogram cara Mikołaja II: Н II
Puncowanie: w owalu 84, skrzyżowane kotwice, w owalu monogram złotnika ME
Stan zachowania: ułamana prawa ręka