Stanisław STUDENCKI

2,000.00

ŻOŁNIERZE PRZY OGNISKU, 1933

Olej, tektura; 16 x 21,5 cm

Sygnowany p.d.: St. Studencki 1933 r.

Stanisław STUDENCKI

1900 Nowy Sącz – 1944

Kształcił się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1921-26. Od 1933 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Studencki upodobał sobie tematykę batalistyczną, parady wojskowe, sylwetki koni. Wykonał też szereg wizerunków Mmarszałka Piłsudskiego. Artysta uległ fascynacji twórczością Wojciecha Kossaka, w którego pracowni przez kilka lat malował.

Cena wywoławcza 1200

Estymacja 1800 – 2000

 Aukcja 184, 27.07.2019