097. Bencjon RABINOWICZ (BENN)

800.00

GOŁĄB

Litografia barwna, 46 x 38 (kompozycja), 65,5 x 44 (arkusz), sygnowany kredka pod ryciną: Benn H.C.

Bencjon RABINOWICZ (BENN)

1905 Białystok – 1989 Par

W latach 1926-30 był dekoratorem teatralnym. W 1927 miał pierwszą wystawę w Białymstoku, od 1928 wystawiał w Warszawie. W 1929 otrzymał 3-letnie stypendium na studia w Paryżu, gdzie od 1930 uczęszczał do pracowni Fernanda Légera. Pozostał w Paryżu na stałe, zmieniając obywatelstwo na francuskie. Współtworzył szeroki nurt międzynarodowej Ecole de Paris okresu międzywojennego. Pozostawał wierny figuracji ze skłonnością do stylizacji geometrycznej.

Cena wywoławcza 800

Estymacja 1000 – 1100

Aukcja 184, 27.07.2019