963.01 zł
PEJZAŻ Z KOZĄ, 1941
Kredka, papier; 21,5 x 30,5 cm
Sygnowany i datowany l. d.: Podsadecki maj 941
Kazimierz PODSADECKI
1904 Zabierzów – 1970 Kraków
Studiował w Szkole Przemysłowej w Krakowie. Interesował się awangardową typografią. W latach 20-tych projektował szatę graficzną pism Zwrotnica i Linia. Uczestniczył w pierwszej wystawie grupy Praesens. Malował abstrakcje klasycznymi technikami, zajmował się fotografią eksperymentalną, którą łączył z technikami graficznymi, uprawiał rzeźbę reliefową. Przed wojną współpracował z awangardowym studiem filmowym SPAF w Krakowie. Po wojnie malował dekoracyjnie ujęte martwe natury i pejzaże.