Mieczysław POZNAŃSKI

1,203.76

PEJZAŻ WIEJSKI, 1939

Olej, tektura; 35 x 50 cm

Sygnowany p.d.: M. Poznański 1939

Mieczysław POZNAŃSKI

1907 Chełm – 1961 Zamość

W 1930 r. ukończył Instytut Robót Ręcznych warszawskiej ASP. Od 1944 r. nauczał w Zamojskim Liceum Sztuk Plastycznych. Potem został dyrektorem Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Malowała pejzaże.