037. Otton Edward BORZEMSKI

500.00

MORZE, 1966

Olej, płótno; 34,5 x 24 cm

Sygnowany p.d.; E. Borzemski; l.d.: 1966

Cena wywoławcza 500

Estymacja 1000 – 1200

179 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

02 luty 2019 | sobota, godz: 17:00

Otton Edward BORZEMSKI

ok. 1900 – 1978

Zadebiutował na wystawie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w roku 1926. W tych latach, do 1930 roku, mieszkał w Warszawie. W latach 1931 – 1937 działał we Lwowie. Następnie przeniósł się do Włoch koło Warszawy, a od 1938 roku ponownie zamieszkał w Warszawie. Malował pejzaże szerokimi śmiałymi pociągnięciami pędzla. Ich radosna kolorystyka, złożona z nasyconych barw, wpływa na ich dekoracyjność. Szerokie plamy i interesujący sposób rozwiązywania zagadnień światła i cienia dowodzi, że malarz świetnie nadążał za nowymi tendencjami tworząc dzieła atrakcyjne i modne zarazem.