413. Ludwik MISKY

2,400.00

CYKLAMENY NA STOLE

Olej, tektura 48 x 67,5 cm

Sygnowany p.d.:LMISKY

Cena wywoławcza 2400

Estymacja 4000 – 4500

Ludwik MISKY

1884 Nowy Sącz – 1938 Kraków

Malarz i grafik, wybitny kolorysta. Studiował w krakowskiej ASP w pracowniach Cynka, Wyczółkowskiego, Pankiewicza, Mehoffera i Stanisławskiego, naukę kontynuował w Dreźnie, Lipsku, Berlinie i Wiedniu. Był członkiem Cechu Artystów Plastyków Jednoróg. W pejzażach inspirował się twórczością Stanisławskiego. Malował martwe natury, motywy architektoniczne, portrety. Poza malarstwem sztalugowym i grafiką zajmował się projektowaniem tkanin.