115. HieronimWILDER

550.00

GRAFIKA. DRZEWORYT – MIEDZIORYT – LITOGRAFIA

Wskazówki dla bibliotekarzy i miłośników sztuki. 37 ilustracyj, z tych 2 oryg. drzeworyty J. Holewińskiego i Wł. Skoczylasa oraz 2 autolitografje L. Wyczółkowskiego. Lwów 1922

Księgarnia Wydawnicza H. Altenberga

29,5 cm, s. 87, 36 tablic ilustr.; oprawa półpłótno, złocenia, z zachowaniem oryginalnej oprawy broszurowej

Drzeworyty oryginalne: J. Holewińskiego Portret damy (tabl. IV) i Wł. Skoczylasa Trójca święta (tabl. V). Autolitografie Leona Wyczółkowskiego: Portret prof. Konstantego Laszczki (tabl. XXIX) i Wejście do Katedry na Wawelu (tabl. XXX).

Stempel własnościowy: Pracownie Sztuk Plastycznych

Stan: przetarcia oprawy

Cena wywoławcza 200

Estymacja 1000 – 1100

176 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

20 październik 2018 | sobota, godz: 17:00