Waldemar UMIASTOWSKI

722.00

LAMPA, 2000

Akryl, płótno; 30 x 15 cm

Sygnowany na odwrocie: WALDEMAR / UMIASTOWSKI / 2000 / 30 x 15 / olej / W.Umiastowski

Waldemar UMIASTOWSKI

ur. 1953 Warszawa

Malarz i grafik. W 1981 ukończył Wydział Malarstwa warszawskiej ASP i pracował tam jako pedagog. Jego pierwsze obrazy – utrzymane w duchu Nowej Ekspresji – były olbrzymimi panneaux. Na wystawie zorganizowanej w 1997 przez Centrum Sztuki Współczesnej, wystawił obrazy, które były kompozycjami złożonymi z kilkakrotnych powtórzeń tego samego motywu.