Iwan Pantalejmonowicz FIEDOROW-KERCZEŃSKI

20,700.00

SKAŁY NA KRYMSKIM BRZEGU

 Olej, płótno naklejone na tekturę; 42 x 53 cm

Sygnowany p.d.: И. П. Федоров-Керченскiй

1853 Kercz – po 1916

 Malarz rosyjski. W 1883 r. ukończył Cesarską Akademię Sztuk Pięknych w Petersburgu. 19 lat służył marynarce wojennej we Flocie Czarnomorskiej. Za udział w wojnie rosyjsko-tureckiej 1877-1878 został odznaczony Orderami Św. Stanisława i Św. Anny. Jako emerytowany kapitan 20 lat (1891 – 1911) sprawował nadzór nad latarnią morską na przylądku Aj-Todor na Krymie. Malował wówczas wiele pejzaży. W 1913 roku był współzałożycielem Towarzystwa Sztuk Pięknych im. Wereszczagina. Brał udział w wielu wystawach w Odessie, Moskwie i Petersburgu.