2. Wawrzyniec CHOREMBALSKI

2,100.00

DZIEWCZYNA Z KACZEŃCAMI, 1951

Olej, tektura; 39,5 x 29,5 cm

Sygnowany p.d.: W.CHOREMBALSKI | WARSZAWA | 1951

Cena wywoławcza 1900

Estymacja 2300 – 2500

173 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

16 czerwiec 2018 | sobota, godz: 17:00

Wawrzyniec CHOREMBALSKI

1888 Zawichost – 1965 Warszawa

Ukończył warszawską Szkołę Sztuk Pięknych w 1913 r., następnie podjął naukę w École des Beaux Arts w Paryżu. Jego malarstwo mieści się w granicach konwencji sztuki realistycznej. Był członkiem następujących ugrupowań artystycznych: Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, grupy Zachęta, Zespół. Wiele wystawiał – przed wojną w Zachęcie, po 1945 r. w wielu miastach Polski. Prace Chorembalskiego znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Historycznego Miasta Warszawy.