3,540.00 zł
LAS, 1904 (?)
Olej, tektura; 46 x 35 m
Sygnowany p. d.: Markowicz 1904 (?)
Artur MARKOWICZ
1872 – 1934
Studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych m.in. u J. Matejki, a następnie w Akademii monachijskiej i w Paryżu. Podróżował do Włoch, Wiednia, Holandii, Belgii i Jerozolimy, gdzie znajdował tematy do swoich obrazów. Malował głównie pastelami, rzadziej olejno – pejzaże, portrety, wnętrza holenderskie, a przede wszystkim sceny rodzajowe z Kazimierza, żydowskiej dzielnicy Krakowa. Kolekcje obrazów Artura Markowicza znajdują się w Muzeum Narodowym i Muzeum Historycznym w Krakowie oraz w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie; bardzo wiele jego prac znajduje się w kolekcjach prywatnych w Stanach Zjednoczonych i Izraelu.