Sergiej Anatolewicz JEMIELIANOW

722.00

MŁYN, 1934

Olej, tektura; 25,5 x 14,5 cm

Sygnowany p.d.: С. Емельянов

Na odwrocie nalepka galerii Wsiekochudoznik z opisem pracy

1894 Mudrowo – 1991

Malarz i grafik rosyjski, pejzażysta, studiował w Moskwie w Wchutemasie (1922-1930) i Archipowa, Istomina i Kadrowskiego. Mieszkał w Moskwie. Wystawiał regularnie od 1927 r. Należał do ugrupowania „Pracownicy sztuki.