ZEGAR, Chiny, XIX w.

4,440.00

Obudowa drewniana z podstawką; 41 x 28 x 22 cm

Mechanizm w prostokątnych mosiężnych płytach, o naciągu sprężynowym z wychwytem wrzecionowym, regulatorem wahadłowym, systemem bicia godzin i półgodzin; przednia płyta pokryta reliefem ze złoceniami: scena figuralna, tarcza emaliowana z cyframi godzin rzymskimi, minut arabskimi, sygnowana ideogramami chińskimi; na tylnej płycie wyryte nieczytelne napisy.