Walerij Wasiliewicz RODIONOW

963.00

SZARY DZIEŃ, 1987
Olej, płótno; 31 x 46 cm
Sygnowany l.d. w sposób charakterystyczny dla artysty, sygnowany, opisany na odwrocie

Walerij Wasiliewicz RODIONOW

ur. 1929 Włodzimierz

Malarz rosyjski, ukończył (1956) Moskiewski Akademicki Instytut Sztuki im Surikowa. Wystawia regularnie od 1955 r. w 1986 r. otrzymał tytuł zasłużonego artysty Rosji. Jego obrazy są wielu muzeach rosyjskich.