8,260.00 zł
W obudowie drewnianej, czernionej, złoconej, aplikacje mosiężne; 50 x 25 x 13 cm
Na czterech mosiężnych nóżkach, podstawa prostokątna, szafka prostopadłościenna, oszklona z 4 stron, zwieńczenie w formie kopulasto-schodkowego daszku z mosiężną antabką. Mechanizm o naciągu sprężynowym, regulator wahadłowy, system bicia godzin i półgodzin. Repetycja godzinowa. Tarcza z mosiądzu prostokątna, z półłuczem, przeźroczem na ślepe wahadło; nakładany emaliowany cyferblat z podziałką arabską; w narożach drzwiczek aplikacje mosiężne z ornamentem roślinnym. Tarcza zwieńczona emaliowanym medalionem z sygnaturą: Anton Schreiblmayr in Wien.