Bronisław Józef TOMECKI

345.00

DRZEWA GENEALOGICZNE, 1961
Litografia, papier; 47 x 24 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Drzewo Genealogiczne I/VI aut. BJ. Tomecki’ 61

Bronisław Józef TOMECKI

1905 Sosnowiec – 1994 Warszawa

Artysta, pedagog, działacz społeczny. W 1935 r. uzyskał dyplom Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. Swoja działalność artystyczna rozpoczął już w 1928 r. wydaniem teki graficznej Linoryty oraz wystawą rysunku i grafiki w Sosnowcu. W swoim dorobku artystycznym ma ponad 100 wystaw indywidualnych i udział w kilkuset wystawach zbiorowych. Przez całe życie czynnie działał na rzecz środowiska artystów plastyków i nauczycieli, przede wszystkim w Sekcji Grafiki Związku Polskich Artystów Plastyków i w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Będąc już na emeryturze, wiele lat prowadził Klub Seniora w Związku Plastyków.