2,000.00 zł
POKŁON PASTERZY
Tusz, piórko, akwarela, papier; 24,5 X 34,5 cm
Sygnowany p.d.: KKossak
Cena wywoławcza 2000
Estymacja 2600 – 3000
Karol KOSSAK
1896 Lwów – 1975 Ciechocinek
Wnuk Juliusza Kossaka, bratanek Wojciecha Kossaka. Lekcje malarstwa pobierał we Lwowie u Zygmunta Rozwadowskiego oraz Stanisława Kaczora Batowskiego. Studiował w Krakowie, szkolił się także w pracowni Wojciecha Kossaka. Obok charakterystycznej dla Kossaków tematyki związanej z motywami koni, Karol malował pejzaże i zajmował się także ilustracją książkową. Posługiwał się niemal wyłącznie akwarelami i piórkiem.