Wincenty LEWANDOWSKI

287.00

DWóR ARTUSA, 1972
Akwaforta, papier; 33 x 25,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Dwór Artusa w Gdańsku (akwaforta 3/50) W Lewandowski 1972 r.

Wincenty LEWANDOWSKI
ur. 1909
Malarz i grafik wywodzący się ze środowiska wieleńskiego. Studiował na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Wileńskiego i Wydziale Malarstwa UMK w Toruniu (dyplom 1948). Zamieszkał w Gdańsku. W 1970 r. miał wystawę retrospektywną w sopockim ZPAP.