Paweł STELLER

2,070.00

9 DRZEWORYTóW z teki OPOLE, 1960
Drzeworyt, bibułka,28 x 24 cm; datowane, sygnowane ołówkiem oraz opatrzone przez autora tytułami: Wieża Piastowska, Ratusz opolski, Sarkofagi Piastów w Opolu, Prezydium W.R.N., Kamieniczki na Rynku Opolskim, Muzeum w Opolu, Nad Odrą koło Opola, Kaplica Św. Wojciecha w Opolu, Kościół Franciszkański.

Paweł STELLER

1895 Hermanice – 1974 Katowice
Grafik, malarz, pedagog. Studia we Lwowie, Pradze i warszawskiej SSP pod kierunkiem W. Skoczylasa – dyplom w 1927. Uprawiał grafikę artystyczną i użytkową oraz malarstwo akwarelowe. Tematem jego prac był najczęściej pejzaż, przedstawiał też typy ludzkie. Jego twórczość była kontynuacją szkoły Skoczylasa.