401. Edmund Jerzy KANIEWSKI

1,500.00

GŁOWA HUCUŁA, 1934

Olej, płótno; 74 x 56 cm
Sygnowany p.d.: EDM KANIEWSKI 34

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 2600 – 2800

Edmund Jerzy KANIEWSKI
1909 – 1982
Malarz, rozpoczął studia malarskie w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1928 roku. W 1932 roku uczestniczył w pierwszej wystawie ugrupowania Loża Wolnomalarska, rekrutującego się z uczniów Tadeusza Pruszkowskiego; później wystawiał z tą grupą w 1934 roku w Salonie Czesława Garlińskiego w Warszawie. Swoje prace eksponował także w warszawskiej Zachęcie. Malował pejzaże, sceny rodzajowe i portrety.