246. ZEGAR KOMINKOWY Z FIGURĄ PSYCHE

22,000.00

Francja, Paryż; obudowa pocz. XIX w.; mechanizm, Lemerle Charpentier, ok. 1870

Obudowa: brąz złocony i patynowany; 70 x 48 x 16,5 cm

na cokole relief przedstawiający Afrodytę prowadzącą Erosa i Psyche przed oblicze Zeusa i Hery; w zwieńczeniu figura Psyche wsparta o skałę z wbudowanym mechanizmem zegara i lampka oliwna

Mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem wahadłowym, systemem bicia godzin i półgodzin.

Na tylne płycie mechanizmu wybite: LEMERLE CHARPENTIER | Fant DE BRONZES | 114 | PARIS; MEDAILLE DE BRONZE | J. Marti et Cie

Wyryta dedykacja: Zosi i Bolkowi w dniu ślubu rodzice 27-XII-1937

Wyjątkowo pięknie i starannie wykonany obiekt wysokiej, pałacowej klasy.

Cena wywoławcza 22000

Estymacja 26000 – 28000