SERWIS DO KAWY I HERBATY DEKOROWANY W KWIATY I OWADY, Niemcy, Saksonia, Miśnia, 2 poł. XIX w.

4,025.00

Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie, w składzie: 6 filiżanek do kawy (wys. 4,5, śr. 6,5 cm) ze spodeczkami (śr. 10,8 cm), 4 filiżanki do herbaty (wys.5,5, śr.9,5 cm) z 6 spodkami (śr. 15,5 cm), dzbanek z pokrywką (wys. 22,5 cm), mlecznik (wys. 10 cm), 9 talerzyków (śr. 16 cm)
Sygnowane kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze, na 3 obiektach dwukrotnie przeszlifowane