Krzysztof KOKORYN

9,200.00

PARA I ANIOŁ, 1996
Olej, płótno; 81 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Kokoryn | 1996

Krzysztof KOKORYN
ur. 1964 Szczytno
Malarz i filmowiec. Ukończył wydział malarstwa na warszawskiej ASP, uzyskał dyplom u profesora Rajmunda Ziemskiego. W 1993 roku na wystawie najlepszych dyplomów wyższych uczelni plastycznych otrzymał nagrodę w dziedzinie malarstwa. miał 12 wystaw indywidualnych. Swoje obrazy poza Polską wystawiał m.in. w Japonii, USA i Niemczech. jego sztuka to rzadkie połączenie syntezy i ekspresji. Ich bohaterowie – muzykanci i cyrkowcy, zwierzęta, drzewa i ekspresy do kawy mają charakterystyczny rzeźbiarski ciężar. Kokoryn stara się zawrzeć całą opowieść w jednym geście, przedmiocie, postaci. Tematyka, lapidarność formy – plamy intensywnego czystego koloru ujęte w gruby, ciemny kontur tworzą uwodzicielski styl tych obrazów.