Barbara BOJANOWSKA

1,840.00

    CZERWONE RÓŻE, 2006
    Olej, płótno; 50 x 30 cm
    Sygnowany p.d.: B. Bojanowska | 2006

Nastrojowy obraz przedstawiający dwa kwiaty pąsowej róży na ciemnobrązowym tle. Należy do cyklu obrazów o tej samej tematyce.

Barbara BOJANOWSKA
ur. 1936
Malarka, graficzka. Studiowała w warszawskiej Akademii u Jana Cybisa. Dyplom obroniła w roku 1961. Otrzymała Wyróżnienie oraz III Nagrodę Ministra Przemysłu Lekkiego. Artystka wzięła udział w kilkunastu wystawach w kraju i za granicą. Niektóre z nich to: Festiwal Sztuk Pięknych w Zachęcie (1966), Malarstwo współczesne ze zbiorów Wojciecha Siemiona (1971), Targi Sztuki Warexpo (I, II, III, IV), Międzynarodowa wystawa aktu w Hamburgu (1980). Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach w kraju oraz za granicą.