Zofia PUSZCZYŃSKA

3,450.00

PIĘKNA I BESTIA III
Olej, płótno; 73 x 60 cm
Sygnowany p.d.: Z. Puszczyńska
Na odwrocie nalepka z 1975 roku: XIII OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA MALARSTWA BIELSKA JESIEŃ | IMIĘ Zofia NAZWISKO Puszczyńska. ADRES Kraków, ul. Szlak 11 m. 9 TYTUŁ Piękna i Bestia III TECHNIKA olej. WYMIARY 73 x 60 CENA 5000 zł

Obiekt dostępny w Galerii na Freta
Warszawa, Freta 25
Zofia PUSZCZYŃSKA
1907 – 1985
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1950 roku. Była uczennicą profesorów: Rudnickiego, Rzepińskiego i Fedkowicza. Przez cały okres pracy artystycznej brała udział w wielu wystawach (ponad 80 wystaw indywidualnych i zbiorowych), przede wszystkim w Kielcach – mieście swojego dzieciństwa i w Krakowie.