KRZYŻ KAWALERSKI PAPIESKIEGO ORDERU ŚW. GRZEGORZA WIELKIEGO, Rzym, Tanfani & Bertarelli, 1939 – 1958

2,645.00

    Srebro złocone, emalia, 55 x 55 mm

    Wieniec, wstążka, oryginalne pudełko

    Sygnowany na na pudełku pod herbem Piusa XII: TANFANI & BERTARELLI | ROMA

Order Świętego Grzegorza Wielkiego, został ustanowiony w 1831 r. przez papieża Grzegorza XVI. Jest jednym z pięciu szlacheckich orderów papieskich, czwartym w hierarchii, przyznawanym za szczególne zasługi dla Kościoła. Zostało nim odznaczonych 35 Polaków.