WAZA ZE SCENAMI Z UCZTY, Niemcy, Berlin, KPM, po 1870

5,750.00

    Porcelana, farby naszkliwne; wys. 37 cm

    Sygnowana kobaltem podszkliwnie: przekreślone berło z literą T przekreślone kołem szlifierskim; wyciskiem: K4; S

    Stan zachowania: w dnie pęknięcie gwiaździste, ślady naprawy pokrywy.

Waza o kulistym kształcie, z półokrągłą pokrywą, zwieńczoną uchwytem w formie plastycznej figurki – małego Bachusa, unoszącego złoty kielich z winem i trzymającego karafkę w drugiej ręce. Zdobiona dekoracją roślinną w formie wiązanek kwiatów oraz scenami z uczty o niewątpliwie dydaktyczno-moralizatorskiej wymowie.