5,750.00 zł
Porcelana, farby naszkliwne; wys. 37 cm
Sygnowana kobaltem podszkliwnie: przekreślone berło z literą T przekreślone kołem szlifierskim; wyciskiem: K4; S
Stan zachowania: w dnie pęknięcie gwiaździste, ślady naprawy pokrywy.
Waza o kulistym kształcie, z półokrągłą pokrywą, zwieńczoną uchwytem w formie plastycznej figurki – małego Bachusa, unoszącego złoty kielich z winem i trzymającego karafkę w drugiej ręce. Zdobiona dekoracją roślinną w formie wiązanek kwiatów oraz scenami z uczty o niewątpliwie dydaktyczno-moralizatorskiej wymowie.