Zofia STANKIEWICZ

575.00

    PAŁAC NA WODZIE W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH W WARSZAWIE

    Akwaforta, papier,12 x 14,2 cm (odcisk płyty)

    Sygnowana ołówkiem pod ryciną l: Zofia Stankiewicz; p.: Łazienki

Na odwrocie napisy kolekcjonerskie z 1938 r.

Zofia STANKIEWICZ
1862-1955
Malarka i graficzka. Studia malarskie podjęła w Charkowie, kontynuowała w warszawskiej Szkole Rysunkowej W. Gersona, a następnie w Paryżu w Academie Julian, po powrocie do Warszawy w tamtejszej SSP. Malowała martwe natury i pejzaże, z technik graficznych uprawiała akwafortę i akwatintę. Najchętniej podejmowała tematykę pejzażu miejskiego, jej prace prezentują zabytkową architekturę Wilna, Warszawy, Krakowa i Pomorza.