Zofia B.

4,600.00

SPRZEDAWCA GARNKÓW, k. XIX w.
Olej, płótno; 43 x 28 cm
Sygnowany p.d.: Zofia B.

Niestety nie udało się związać, tego profesjonalnie namalowanego obrazu z konkretną artystką. Malarki notowane w Słowniku Artystów Polskich to: 1. Z. Borkowska-Dunin (autorka portretu wystawianego w TZSP w Warszawie w 1912), 2. Zofia (Sonia) Bornstein ( urodzona w Warszawie, wystawiała w Paryżu w latach 1926-27 i 1934 staraniem Żydowskiego Towarzystwa Krzewienia Sztuk Pięknych), 3. Zofia Brühlówna (wystawiała w latach 1899 – 1900 w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, martwe natury, Głowę starca i Głowę staruszki). Brak materiału porównawczego nie pozwala przypisać tego obrazu, którejś z nich.