Stefan ANDERS

977.00

DYPLOM IMIENINOWY DLA WIKTORA JASIŃSKIEGO, 1935
Akwarela, tusz, piórko, karton; 57 x 41 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p.d.: Rys. St. ANDERS
Dedykacja: W DNIU IMIENIN KOCHANEMU DOWÓDCY II KOMPANJI IX KURSU P. ASPIRANTOWI WIKTOROWI JASIŃSKIEMU WYCHOWANKOWIE SOSNOWIEC-PIASKI. 1935 ROKU oraz 57 podpisów

W Piaskach pod Sosnowcem mieściła się szkoła policji.
Stefan ANDERS
1889 Warszawa – 1970 Sosnowiec
Malarz i pedagog. W latach 1908 – 1910 uczył się w warszawskiej Klasie Rysunkowej. Studia kontynuował w Szkole Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Stanisława Lentza. Interesował się malarstwem pejzażowym, grafiką i rysunkiem. Współpracował z pismami stołecznymi, wykonując dla nich czarno-białe ilustracje piórkiem. Przed wybuchem l wojny światowej osiedlił się w Sosnowcu. Gdzie zajmował się działalnością pedagogiczną. Członek grupy Zagłębie. Prace w zbiorach Muzeum Miejskiego w Sosnowcu.