PANNEAU DEKORACYJNE, 4. ćw. XIX w.

17,250.00

Olej, płótno, drewno złocone, malowane; 81 x 158 cm

Neorokokowe panneau przedstawiające putta (lub raczej amorki) spoczywające wśród obłoków. Jedno komponuje najprawdopodobniej miłosną pieśń (lub wiersz), stąd wieniec laurowy ujęty nad jego głową przez drugie putto trzymające lirę. O miłosnych konotacjach scenki świadczy także obecność gołąbka – symbolu Wenus. Panneau takie mogły dekorować zarówno wnętrza sypialń i buduarów, jak i np. pomieszczeń, w których odbywały się przedstawienia teatralne np. niedużych sal teatralnych, bądź teatrzyków w rezydencjach.