115.00 zł
Tombak złocony, śr. 44 mm
A: w popiersiu elektor brandenburski Joachim III i król Prus Fryderyk Wilhelm III; w otoku napis: KURFUERTS IOACHIM II 1539 KOENIG FRIEDRICH WILHELM III 1839
R: przejście elektora na luteranizm; pod sceną napis: DIE STADT BERLIN ZUM 2 NOV. 1839; w otoku napis: TRINKET ALLE DARAUS MATTH.26v.27 SUCHET IN DER SCHRIFT SIE ISTS DIE VON MIR ZEUGET IOH.5v.39
Sygnowany na awersie: C. PFEUFFER FEC.