Stanisław Żurawski

3,048.00

Pejzaż górski
Olej, tektura, 34 x 25 cm
Sygnowany p.d.: St. Żurawski

Obiekt dostępny w Galerii na Freta
Warszawa, Freta 25
Uczył się w latach 1907-13 w krakowskiej Akademii u Józefa Mehoffera i Wojciecha Weissa. W trakcie studiów wielokrotnie otrzymywał nagrody i medale za swoje prace szkolne. Był członkiem i współzałożycielem Cechu Artystów Plastyków Jednoróg, z którym w latach 192-32 stale wystawiał swoje obrazy Malował portrety, kompozycje figuralne, martwe natury i pejzaże.

SKU: 361521 Kategorie: ,