Malarz nieokreślony, XIX w.

1,380.00

Miniatura, portret damy w stroju pasterki

Akwarela, gwasz, papier; 8 x 6 cm (w świetle oprawy) Owal, w ramce gipsowej pozłacanej, za szkłem
Miniatura przedstawia damę w stroju pasterki, w przebraniu modnym w końcu XVIII wieku, przed rewolucją francuską. Moda na sielankowe, bukoliczne stroje i chatki zapanowała w Europie pod wpływem królowej Marii Antoniny. W Warszawie takim sielankowym parkiem, w którym stały proste chatki o wytwornie urządzonych wnętrzach były Powązki księżnej Izabeli z Flemingów Czartoryskiej.

SKU: 361471 Kategorie: ,